Přeskočit na obsah

Hnízdo se blíží do finále. A ďábel hrdinům stále přikládá pod kotel. Jak tohle dopadne?

Nemanželské dítě jako ústřední motiv seriálu Hnízdo je s blížícím se koncem docela maličkost oproti tomu, s čím vším se hrdinové musejí potýkat. Nejenže se objevila nová romance v podobě značně nesourodé dvojice šestnáctileté dívky a jejího učitele zpěvu. Její otec, který se po měsících vrátil z ciziny jako milující manžel, aby odhalil anonymní porod své ženy, má nyní potíže s policií. Ten, který se vší vervou nesl svoji roli kladného hrdiny, má na krku vraždu. A nejenom to.

Foto: Seriál Hnízdo
Foto: Seriál Hnízdo, Katarína Šafaríková, Marek Geišberg jako Nina a Adrián Kalmanovy, zdroj: Česká televize, RTVS

Do děje zasahuje policie. A sociálka…

Michal s Kristínou po odpuštění a dohodě na přijetí dítěte zažívají perné chvilky se zamilovanou pubertální dcerou. Oba přitom mají svých starostí dost, zvlášť Michal, když se Petr oficiálně dostal ze seznamu pohřešovaných mezi zavražděné. Objevilo se Petrovo tělo, ale policii chybí vrah, zatím. Michal má oprávněně strach, jenže to není zdaleka jediná hrozba, které se na něho po návratu z Ruska ve velkém snášejí. Jako spoluvlastník firmy nese také odpovědnost za podvody Petra. Petr však již své hříchy a vinu na bedrech neponese, toho už žádný pozemský trest nečeká, na rozdíl od Michala.

Michalova žena Kristýna nebojuje jenom za svoji rodinu, ale i za Filípka, kterého si však již stihli zamilovat Kalmanovci. Nina Kalmanová má Filípka stále u sebe, ač to je v přímém rozporu s požadavkem sociálky. A sociálka se to dozví. Petr už sice více zla nenapáchá, avšak stále je tady Beáta, aktuálně ten největší zloduch. A jou tu i další zloduchové…

Ještě větší mrcha, než jsme si dosud mysleli

Intriky, podrazy ani prosíky Beátě nevyšly, a tak se upnula na pomstu. Za cíl si nevybrala nikoho nevinnějšího než Filípka, dítě, které Kalmanovci chtějí adoptovat. Beáta na sociálce poreferuje o Nině Kalmanové jako o labilní osobě, nezpůsobilé k výchově dítěte. Bohužel svoji labilitu a nezpůsobilost Nina sama potvrzuje tím, že odmítá Filipka vrátit do úřední péče.

Video YouTube: Poslednýkrát, titulní píseň seriálu Hnízdo

Jak tohle dopadne?

Přes všechny peripetie a překážky, které klade hrdinům seriálu Hnízdo život do cesty, přináší tato podívaná i dávku romantické lásky, optimismu a naděje. Ta diváka neopouští ani v desáté epizodě, která je na programu ČT v pondělí 6. března večer, a poté dostupná online v iVysílání ČT. Na šťastný konec zbývají už jen dvě epizody, nedá se nic jiného, než držet zejména Michalovi a Kristíně pěsti.

Hnízdo Filipek

Foto: Seriál Hnízdo, zdroj: Česká televize, RTVS

O článku: Hnízdo se blíží do finále. A ďábel hrdinům stále přikládá pod kotel. Jak tohle dopadne?

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Hnízdo se blíží do finále. A ďábel hrdinům stále přikládá pod kotel. Jak tohle dopadne?

,

Na obrazovkách České televize i tento týden hrdinové seriálu Hnízdo opět bojují o své skutečné štěstí. Tím má být dle motta tohoto veleúspěšného slovenského televizního počinu nalézt domov. Jenže v případě malého Filípka, nemanželského dítěte Kristíny, nemusí být úplně jasné, který domov je pro něho ten šťastný.

Internet: /1/ ČSFD.cz, /2/ ČeskáTelevize.cz, /3/ RTVS.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *