Přeskočit na obsah

Hnízdo: Seriál napíná až do samého konce. Závěrečná epizoda však slibuje rozuzlení všech dramatických příběhů

Půjde Michal do vězení za vraždu Petra? A co Marta, nezabila nakonec svého manžela ona? Komu soud přidělí malého Filípka? Odpustí Emka matce? A dokáže Kristína ustát všechny rány, které jí život uštědřil? To jsou otázky, které jsou před poslední epizodou seriálu Hnízdo na stole. V pondělí večer, kdy je na programu České televize, se snad diváci dočkají odpovědí, další možnost budou mít i v iVysílání ČT.

Seriál Hnízdo

Foto: Seriál Hnízdo, zdroj: Česká televize, RTVS

Zazvonil zvonec a seriálu je konec

Po důkladném prověření událostí na stavbě, kde překvapivě došlo k vraždě Petra, se ukázalo, že tam dorazilo ještě jedno auto. Taxík si objednala Marta. Nyní je tedy znovu předvolaná k výslechu, aby podala vysvětlení, proč tuto skutečnost policii zatajila. Dokáže se Marta obhájit, anebo se nakonec projeví její pravé já, povaha vražedkyně? Jisté je, že pravda vyjde najevo.

Nina se smíří s tím, že musí Filípka odevzdat do domova. Sama dítě vrátí, ačkoliv pozdě. Větší problémy než Nina však mají Važanovci. Když Kristína na sociálce přizná, že její muž je ve vazbě jako podezřelý z vraždy a dcera na psychiatrii po pokusu o sebevraždu, získání dítěte zpět do péče to pochopitelně zkomplikuje. Nakonec jsou tedy z pohledu úřadů nekompetentní jak rodina Važanových, tak Kalmanových. Začínají počítat se třetí variantou, zcela jinou rodinou k adopci Filípka. Emmílie má však nápad. Ninu a Kristínu propojí, aby společně došly k rozumnému závěru. Povede se to?

Video YouTube: Hnízdo, upoutávka na poslední díl

Povedený seriál

Bez ohledu na závěr, seriálu se nedá upřít jeho úspěšnost. To potvrzuje i hodnocení na ČSFD, kde získal vynikajících 79 procent a mnoho pochvalných recenzí. Jedna z nich popisuje Hnízdo jako absolutně špičkový seriál a to nejlepší od našich slovenských bratrů./3/

„To se Slovákům opravdu povedlo!“ uvádí další recenze a dodává: „Oproti českým tvůrcům rozjeli velmi slušně hned několik dějových linií a díky skvělému scénáři dokázali udržet divákovu pozornost v relativně vysoké míře až do úplného konce. Herecké obsazení snad ani nemohlo být lepší. Z těch známějších jmen bych chtěla vyzdvihnout především Soňu Norisovou s Alexanderem Bártou. Žasla jsem, jak nadmíru výstižně dokázali interpretovat emoce páru snažícího se o záchranu manželství a ještě jim to spolu seklo. Naopak třeba Katarínu Šafaříkovou jsem vůbec neznala a byla jsem mile překvapená, že roli nóbl ženy marně toužící po dítěti ztvárnila tak přesvědčivě. Nedá mi to a musím zmínit i hudbu, jelikož do titulní písničky s názvem Poslednýkrát jsem se zamilovala na první poslech.“/3/

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Hnízdo: Seriál napíná až do samého konce. Závěrečná epizoda však slibuje rozuzlení všech dramatických příběhů

,

Půjde Michal do vězení za vraždu Petra? A co Marta, nezabila nakonec svého manžela ona? Komu soud přidělí malého Filípka? Odpustí Emka matce? A dokáže Kristína ustát všechny rány, které jí život uštědřil? To jsou otázky, které jsou před poslední epizodou seriálu Hnízdo na stole.

Internet: /1/ ČeskáTelevize.cz, /2/ RTVS.sk, /3/ ČSFD.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *