Přeskočit na obsah

Multimediální show iMucha přibližuje život a dílo slavného umělce

Dnes, 26. května 2022 má v hale O2 Universum konečně premiéru show iMucha, show plná barev, hudby a pohybujících se reprodukcí secesních obrazů Alfonse Muchy. Má jít o český Cirque du Soleil, nový cirkus, který spojuje hudbu, tanec a akrobacii s pokročilou scénickou a projekční technologií umocněnou světelným a laserovým parkem. Kombinuje také živé vystoupení a komiks.

Alfons Mucha na scéně

Multimediální show iMucha je soubojem tvořivosti a destrukce, který se odehrává na pozadí života a díla světoznámého malíře, designéra, grafika a vizionáře Alfonse Muchy, nedílně spojeného s monumentálním dílem Slovanská epopej.

Video YouTube: Slovanská epopej

Secesní umělec je v příběhu pomocníkem pro mladého kreslíře komiksů z New Yorku, který se zamiluje do francouzské dívky. Jakoby vypadla z Muchova plakátu, schopnost vstupovat do obrazů zároveň získává i mladík. A tak se vydává za krásnou dívkou a mužem z minulosti. Tím mužem je právě Alfons Mucha.

Na show se podílí i hollywoodský herec Pierce Brosman. Tentokrát nevystupuje jako James Bond, ale jako Alfons Mucha, resp. jeho hlas i hlas komiksového kreslíře. V českém jazyce se jako Alfons Mucha představuje Jiří Dvořák.

O hudební interpretaci se v show stará mimo jiné koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička. Taneční a akrobatická čísla ztvárňují sólisté baletu Národního divadla ČR, spolu s Cirkem La Putyka nebo Losers Cirque Company a Cirkus Cirkör.

Video YouTube: iMucha, trailer

Muchovo dílo ožívá moderními technologiemi

Projekt iMUCHA disponuje celosvětově nejrozsáhlejší sbírkou plakátů Alfonse Muchy a také digitalizovanou podobou velké části díla, nejenom obrazů a velkých pláten, ale také knih, šperků nebo užitných předmětů. Život secesním dílům vdechují program FaceStyle společnosti Adobe nebo program EbSynth Secreat Weapons, za kterým stojí tým výzkumníků z ČVUT FEL.

Show je jednou částí projektu iMUCHA, který kromě ní nabízí také unikátní výstavu skvostného secesního díla Alfonse Muchy a multimediální výstavu. Za projektem stojí producenti Michal Dvořák, Richard Fuxa a Igor Rattaj.

Multimediální show iMucha

Foto: Představení iMucha, zdroj: Facebook projektu iMucha

Multimediální show iMucha přibližuje život a dílo slavného umělce

O článku, zdroje a další informace

Multimediální show iMucha přibližuje život a dílo slavného umělce

,

Premiéra show iMucha, show plné barev, hudby a pohybujících se reprodukcí secesních obrazů Alfonse Muchy má konečně termín, 26. května 2022 v hale O2 Universum. Má jít o český Cirque du Soleil, nový cirkus, který spojuje hudbu, tanec a akrobacii s pokročilou scénickou a projekční technologií umocněnou světelným a laserovým parkem. Kombinuje také živé vystoupení a komiks.

Internet: Oficiální web projektu: iMucha.com, iMucha show v O2 Universum, Kudyznudy.cz, Divadlo.cz

Měsíc v úplňku

Mohl by vás zajímat také článek:

Kdy budou úplňky v roce 2022? Kdy se nevyspíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *