Přeskočit na obsah

Kočka ví, jak pobavit. Video, ve kterém kočky sledují padající domino, má okamžitý antistresový efekt

Není pochyb o tom, že si nás kočky svým vzhledem a chováním ochočily. I na dálku dokážou upoutat pozornost, jako kočičí videa a obrázky také patří k těm nejsledovanějším obsahům na internetu. Kombinace roztomilosti, zábavy a laskavého humoru se nikdy neomrzí, a tak se neomrzí ani speciální YouTube kanál, který spojuje kočky a domino.

Černobílá kočka v posteli

Ilustrační foto: Kočka umí pobavit. Zdroj: Unsplash.com

Přijměte pozvání ke kočkám

Kočky umí učarovat, více než jiní přitom kočičímu kouzlu podléhají Japonci. Svědčí o tom mnoho kočičích příběhů a legend, které zde od pradávna kolují, ale i kočičí chrámy a paláce, v současnosti i moderní kočičí parky, cukrárny, jídelny nebo kavárny.

Vedle těch živých jsou tady přítomné i kočičí sošky Maneki neko. Kočka Maneki neko představuje symbol prosperity a štěstí. Její zdvižená tlapka je přitom pozváním k návštěvě (maneki se dá z japonštiny přeložit právě jako pozvání, neko jako kočka). 

Právě v Japonsku vzniklo kočičí video s dominem. Že stojí za vidění potvrzuje asi 62 milionů zhlédnutí na YouTube, více než 900 tisíc liků a téměř 20 tisíc komentářů. Zrcadlí japonský minimalismus i perfekcionismus. 

Video YouTube: Kočky a domino

Bururu a Beruru

Videu nepřekvapivě dominuje barevné domino. Dominové kostky, jedna po druhé padají v dominové dráze, nad kterou budete kroutit očima podobně jako kočky. Ty se ve videu dokonce podílejí na efektu domina podobně jako kutoulející se kuličky. Na konci se pak objevuje i zvoneček a sladká odměna, kočičí granulky. To aby té kočičí radosti nebylo málo.

Video kanálu Cat Navi Desk startuje, když řetězovou reakci domina spouští slavný mourek Bururu. V kaskádě se pak mezi kostkami domina objeví i černobílá kočka Beruru. Ta se také svým mlsným jazýčkem postará o to, aby dominový efekt neskončil u misky s dobrotou. Chvíli to sice trvá, ale nakonec laskominu z talířku slíže a hlavou přitom popostrčí kostky, aby mohly padat dál a dál…

Kočka mimozemšťan

ASMR: Síla jednoduchosti

Minimalistické záběry, kterým vévodí kočky a domino, provází jen tichý zvuk padajícího domina. Video by tak mohlo být zařazeno i do kategorie ASMR (Autonomous Sensory Meridian Response, v překladu autonomní senzorická meridiánová odpověď). Jde o označení pro subjektivní, lehce euforický a velmi příjemný senzorický zážitek, který se dá připodobnit ke chvění, brnění či vrnění. Nejčastěji se projevuje na pokožce hlavy a postupně se rozjíždí po krku podél páteře jako mrazivění v zádech.

ASMR je jedním z trendů současnosti, alespoň na internetu. Není divu, že se v něm najde i místo pro kočky, ačkoliv jeho podoba může být různá. Fenomén odstartovaly pocity při sledování záběrů z vesmíru, výjimečný pocit blaženosti mohou způsobovat i videa šepotu, ale i česání vlasů, konzumace dobrého jídla a dalších podivných aktivit.

Vědecká studie vědců z univerzity v Sheffieldu sledování specifických videí ASMR spojila se zpomalením tepové frekvence a klidnějším dechem. Ač subjektivně, ASMR videa tedy prokazatelně uklidňují a zbavují stresu.

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Kočka ví, jak pobavit. Video, ve kterém kočky sledují padající domino, má okamžitý antistresový efekt

,

Není pochyb o tom, že si nás kočky svým vzhledem a chováním ochočily. I na dálku dokážou upoutat pozornost, jako kočičí videa a obrázky také patří k těm nejsledovanějším obsahům na internetu. Kombinace roztomilosti, zábavy a laskavého humoru se nikdy neomrzí, a tak se neomrzí ani speciální YouTube kanál, který spojuje kočky a domino.

Internet: /1/ YouTube Cat Navi Desk, /2/ DailyPaws.com, /3/ JapanPowered.com, /4/ Yosan-studio.cz, /5/ Forbes.cz, /6/ Sheffield.ac.uk

Kde hledat štěstí

KOČKY KOČIČÍ

Jsme tu, abychom byli šťastní a spokojení, stejně jako kočky. Právě kočičí magie, říše zvířat a rostlin, celá příroda a vesmír nám jsou inspirací. Přijměte pozvání do světa, který je pořád v pořádku. Průvodci nám budou kočky, protože ty mají všechny brány otevřené.

Dokonce i na dálku kočky zprostředkují radost. Kombinace roztomilosti, zábavy a laskavého humoru se nikdy neomrzí, ani jako kočičí videa a kočičí obrázky, internetová zábava pro každého. Neméně potěšení jako kočky skýtají i koťata, rysy roztomilosti vzbuzují v člověku přirozeně příjemné pocity, jako potvrzuje i moderní věda.


Norway Timelapse
Není modrá
jako modrá…
Norway Timelapse
Není modrá
jako modrá…
Norway Timelapse
Není modrá
jako modrá…

ZVÍŘATA A ROSTLINY

Opustíme-li svoji lidskou omezenost a zaměření na sebe, podíváme-li se kolem, objevíme úchvatný svět plný zázraků. Zaměříme-li se na další obyvatele této planety, zjistíme, jak fascinující jsou a kolik se toho od nich můžeme učit.

O CHLUP LEPŠÍ ŽIVOT

Překročením prahu kočičí domácnosti se stáváte členy smečky a život je rázem o chlup lepší. O chlup lepší náladu kočky zajistí dokonce i na dálku. Ověřte si to skrze KOČICÍ NOVINY a vrnivé kočičí povídání, články o kočkách…

Velká bílá kočka Maine Coon

Největší kočky světa

Ohromí nejen velikostí…

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *