Přeskočit na obsah

Bílá lvíčata z Hodonína zdraví ze Zoo v Caracasu

Poslední dva roky zářila v Zoo Hodonín jako největší hvězdy čtyři bílá lvíčata, v květnu 2020 se však vydala na dlouhou cestu do nového domova. Tím se stala Venezuela. Nyní se konečně bílá lvíčata z jihoamerického kontinentu hlásí, v Zoo Caracas se stala podobnou senzací jako v Hodoníně. V zoologické zahradě venezuelské metropole se postarala o rekordní návštěvnost.

Vítejte na světě, koťata!

Koťata lva jihoafrického se v Hodoníně narodila v létě 2020 k velké radosti chovatelů i návštěvníků, jen krátce poté, co se z Hodonína odstěhovala lvíčata narozená v červenci 2020. Stále se však Zoo Hodonín pyšní chovným párem lvů jihoafrických, samec i samička mají přitom vzácné bílé zbarvení. Nejsou to albíni, bílá barva je způsobena poruchou pigmentace, která se označuje jako leucismus. Pigment těmto zvířatům nechybí, proto také mají černé drápky a hnědé oči. To albíni mívají oči červené.

V Hodoníně jsou bílí lvi jihoafričtí od roku 2013, tehdy osmiměsíční samec do Hodonína přijel z Lory Parku v Jihoafrické republice, samička sem dorazila ze Safari Parku Borysew v Polsku. Zatímco v Polsku jí lví smečka nevyhovovala, se samcem vytvořili spokojený pár. Po dvou neúspěšných pokusech také odchovali vzácná bílá lvíčata.

Video YouTube: Zoo Hodonín

Nyní jsou starší koťata, narozená v roce 2018, doma v litevské zoo Klaipeda. Mladší čtyřčata se prozatím zabydlela v zoologické zahradě ve venezuelském Caracasu. Agentura AP přitom informovala, že poslední květnovou neděli sem za lvíčaty přišlo asi 8 tisíc návštěvníků, to je téměř čtyřikrát více než obvykle.

Jihoafrická bílá lvíčata v Jižní Americe

Na bílá lvíčata v Caracasu upozornil i venezuelský prezident Nicolás Maduro. Sice uvedl, že lvi do Venezuely přijeli z Jižní Afriky, venezuelské média ho pak doplnila, když zmínila i Českou republiku. Přesun bílých lvů z Česka do Venezuely zaznamenala i agentura Reuters.

Video YouTube: Bílá lvíčata v Zoo Caracas, Reuters

Zoo v caracaské čtvrti Caricuao se s lvíčaty snaží obnovit svoji slávu, do budoucna tu však zůstane jen samec, který dostal jméno Koba. Další ze čtveřice lvů se má za nedlouho přesunout do zoologického parku ve městě Mérida na západě Venezuely. Další dva bílí lvi budou mít domov nedaleko Carasasu, v zoo ve městě Maracay.

Bílá lvíčata Zoo Hodonín

Foto: Bílí lvi, zdroj: Facebook Zoo Hodonín

Bílá lvíčata z Hodonína zdraví ze Zoo v Caracasu

O článku, zdroje a další informace

Bílá lvíčata z Hodonína zdraví ze Zoo v Caracasu

,

Poslední dva roky zářila v Zoo Hodonín jako největší hvězdy čtyři bílá lvíčata, v květnu 2020 se však vydala na dlouhou cestu do nového domova. Tím se stala Venezuela. Nyní se konečně bílá lvíčata z jihoamerického kontinentu hlásí, v Zoo Caracas se stala podobnou senzací jako v Hodoníně.

Internet: Zoo Hodonín, Aparchive.com, Reuters, ČTK

Literatura

  • Velká kniha živočichů od jednobuněčných po savce. Praha: Ikar, 2019. ISBN: 978-80-551-7045-9
  • Zvířata a rostliny – Nový průvodce přírodou. Praha: BETA Dobrovský, 2011. ISBN: 978-80-7291-218-6
Lev, kočičí šelma

Mohl by vás zajímat také článek:

Lev a jeho kočičí příbuzní

Redaktorka Kočičí noviny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *