Přeskočit na obsah

Večerní vysílání ČT opět hlásilo: Dobré ráno, Brno!

Ranní show České televize s názvem Dobré ráno má diváky do nového dne primárně povzbudit. Cílem tradičního pořadu je především zajistit i v brzkých hodinách dobrou náladu. Nový komediální seriál Jana Prušinovského jde v tomto směru ještě dál. V reálných kulisách osvědčeného televizního pořadu vykresluje karikatury postav a bizarní situace nabité humorem, který vybočuje z pravidel korektnosti. Tak je to ostatně u režiséra a spoluscenáristy seriálů Čtvrtá hvězda, Trpaslík nebo most MOST! zvykem.

Dobré ráno, Brno, moderátoři
Foto: Dobré ráno, Brno, Zuzana Zlatohlávková a Ondřej Kokorský jako moderátoři, zdroj: Česká televize

V hlavní roli nadsázka

„Televizní zákulisí je vděčná platforma pro situační humor a skvělý námět na seriál,“ uvedla k seriálu pro ČT herečka Zuzana Zlatohlávková. Ta si také v seriálu střihla jako moderátorka Radka jednu z hlavních rolí. Již od počátku s notnou dávkou povzbuzení, doslova, v podobě bílého prášku. Jejím partnerem je Ondřej Kokorský jako moderátor Cyril s alternativním přístupem k životu. Potvrzením je hned úvodní díl, kde se ukáže nahý.

Jako režisér s láskou k ženám a pivu se v seriálu objevuje Jan Kolařík. Další postavou je i mladičká sexy rosnička Andrea v podání Simony Lewandowske, která pro kariéru udělá cokoliv. Společnost jim dělají i maskérky Ivana Hloužková a Nikola Mucha, také zvukaři, osvětlovači, kameramani, produkční, ale i kuchař nebo bezdomovec. Již takový mix slibuje mnohé, ovšem ani to tvůrcům v čele se scénáristy Janem Prušinovským a Tomášem Holečkem nestačí.

Dobré ráno, Brno
Foto: Dobré ráno, Brno, zdroj: Česká televize

Režisér Prušinovský do seriálového studia Dobrého rána zavádí i další osobnosti jako hosty v menších rolích. Třetí díl osmidílného seriálu tak uvítal Jiřího Lábuse, Otu Jiráka nebo Halinu Pawlowskou. Přes nepřehlédnutelnou postavu Haliny však dominuje fekální téma, kolem kterého se točily i předchozí díly.

Myšlenka vytvořit seriál měla přitom vzniknout právě když sám Jan Prušinovský pořad Dobré ráno jako host navštívil.

Může ještě Prušinovský překvapit?

„Někdy k tomu, aby se rozjela fantazie a chuť vytvořit nějaký fikční svět, stačí mít otevřené oči a trochu štěstí. Když jsem odcházel z vysílání Dobrého rána, měl jsem pocit, že životy lidí, kteří ho vysílají, nejsou zas tak vzdálené životu, který vedu já. Měl jsem pocit, že tohle všechno nějak znám, žiju, a přišlo mi to komicky absurdní. Zároveň je to perfektní kamufláž, jak sám sebe za něco schovat,“ vysvětluje k seriálu Jan Prušinovský. Ten se z Mostu přesunul do Brna, aby odhalil zákulisí televizního vysílání.

Ukazuje i to, že rána nemusejí být pokaždé dobrá, ale přes všechny průšvihy a katastrofy tým Dobrého rána vždy pro diváka nasadí zářivý úsměv. Cíl je jediný – udělat hezčí ráno těm, co se dívají. Seriál Prušinovského má za cíl udělat lepší večer. Česká televize ho vysílá každé úterý krátce po 22. hodině. Kdykoliv během dne je pak dostupný prostřednictvím iVysílání ČT.

Dobré ráno, Brno, produkční
Foto: Dobré ráno, Brno, Tereza Volánková jako produkční, zdroj: Česká televize

První tři díly seriálu si svoji premiéru odbyly již v létě, kdy se promítaly na festivalu Serial Killer, podobně jako fenomenální MOST! v roce 2018.

Recenze na ČSFD sice nesou po prvních dílech právě přívětivé, přesto seriál vybočuje z řady běžné konzumní produkce. Odvaha dělat si legraci ze sebe se u České televize musí ocenit, ostatně právě ta se odráží i v samotné spolupráci s Prušinovským, která vždy značí na něco mimo standardní měřítka. Představuje filmovou tvorbu, která budí silnější reakce než tvorba jiná, buď je oslavována, nebo zatracována. Záleží na vkusu a smyslu pro daný typ humoru.

Dobré ráno, Brno, seriál ČT

Foto: Dobré ráno, Brno, zdroj: Česká televize

O článku: Večerní vysílání ČT opět hlásilo: Dobré ráno, Brno!

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Večerní vysílání ČT opět hlásilo: Dobré ráno, Brno!

,

Ranní show České televize s názvem Dobré ráno má diváky do nového dne povzbudit a přinést jim dobrou náladu. Nový komediální seriál Dobré ráno, Brno Jana Prušinovského jde v tomto směru ještě dál. V reálných kulisách tradičního televizního pořadu vykresluje karikatury postav a bizarní situace, situační humor, který vybočuje z pravidel korektnosti.

Internet: Tisková zpráva ČT, iVysílání ČT, ČSFD.cz

Kočičí bohyně

Hodit by se mohl článek:

Kočičí bohyně, mágové a svatí

Redaktorka Kočičí noviny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *