Přeskočit na obsah

Nejen lidé, už i mrtví psi: Extravagantní Balthazar umí překvapit

V řadě krimi seriálů, kde se to hemží vrahy i detektivy nejrůznějších charakterů, už může být problém ostříleného diváka něčím zaujmout. Po svém se toho zhostili francouzští tvůrci. Netradičně pokračují v tradici výrazných francouzských četníků, ač jsou slavný Louis de Funès a Tomer Sisley jako Balthazar na první pohled rozdílní jako voda a oheň (těžko říct, kdo z nich je oheň, a kdo voda). Balthazar navíc ani není policista.

Balthazar seriál
Foto: Seriál Balthazar, Tomer Sisley, zdroj: Česká televize, TF1

Tak trochu komik, tak trochu mentalista, tak trochu ezoterik

Sebevědomí, smysl pro humor a notná dávka charisma může četníka ze Saint Tropez a soudního lékaře se vzhledem pouštního beduína, či exotického svůdníka bohatých paniček na dovolené v karibském ráji, spojovat. Tím však jejich podobnost končí.

Jen Raphaël Balthazar se s oblibou předvádí do půl těla nahý, seriálem se promenáduje v luxusních oblecích a dráždí v exkluzivních vozech. Jen Balthazar expresivně pitvá těla obětí různých zločinů v různých fázích rozkladu.

Sebevědomí Balthazara má reálný podklad v jeho genialitě, se kterou může připomínat Mentalisty či Dr. House. Ani jeden z nich se však nepotkává se svou zavražděnou ženou, ani si nepovídá s oběťmi kriminálních případů, které současně pitvá. V tom má Balthazar navrch. A ještě k tomu má dva živé kolegy patology, kteří k tomu rozehrávají i poněkud bizarní vztah. O milostném příběhu (zatím) nemůže být řeč.

Video YouTube: Seriál Balthazar, II. řada

Smuteční pochod

Nezvyklý mix je sice trochu bláznivý, jako sám hlavní hrdina, právě tím však seriál vybočuje ze standardních krimi případů. První díl druhé řady, který je aktuálně dostupný v iVysílání ČT, mixuje mrtvého psa, únos kojence, vraždu chůvy, zlomené srdce, konkurz mladých pianistů či nezdařenou sebevraždu.

Zase to kupodivu dohromady skvěle funguje. Přesvědčit se o tom můžete sami, díl nazvaný Smuteční pochod můžete shlédnout právě teď online v iVysílání.

Balthazar seriál

Foto: Seriál Balthazar, Tomer Sisley, zdroj: Česká televize, TF1

O článku: Nejen lidé, už i mrtví psi: Extravagantní Balthazar umí překvapit

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Nejen lidé, už i mrtví psi: Extravagantní Balthazar umí překvapit

,

V nezměrné řadě krimi seriálů už může být problém ostříleného diváka něčím zaujmout. Po svém se toho zhostili francouzští tvůrci. Netradičně pokračují v tradici výrazných francouzských četníků, ač jsou slavný Louis de Funès a Tomer Sisley jako Balthazar na první pohled rozdílní jako voda a oheň. Balthazar navíc není ani policista.

Internet: iVysílání ČT, ČSFD.cz, IMDB.com, iheartbritishtv.com

Kočičí bohyně

Hodit by se mohl článek:

Kočičí bohyně, mágové a svatí

Redaktorka Kočičí noviny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *