Přeskočit na obsah

Jsou jako lidé. I kočky mohou být nevrlé, stejně jako milé. Představujeme největší kočičí mazlíky

Každý člověk je originál. To stejné platí pro kočky. Každá má jedinečnou osobnost a své nálady. Vrnivé klubíčko se tak snadno může proměnit v zuřivou šelmu, a zase naopak. Přesto se do povahy kočky otiskuje i charakter konkrétního kočičího plemene, které může mít introvertní, ale také extrovertní rysy.

Maine Coon, mazlivá kočka, kočičí plemeno
Foto: Maine Coon, vskutku velká mazlivka, zdroj: Pixabay.com

Která kočka ohromí mazlivostí?

Některá kočičí plemena jsou člověku nakloněna více než jiná. Jde o mazlivé kočky, které rozněžní lidská srdce, i proto je po nich taková sháňka. O jaké kočky jde?

Největší kočičí plemeno je v současnosti také to nejoblíbenější. Důvodem je nejenom majestátný vzhled s úchvatným huňatým kožíškem, ale také nadmíru přívětivá povaha. I proto se mainská mývalí kočka, Maine Coon, označuje jako něžný obr. Je-li řeč o největších kočičích mazlících, nenajdete vhodnějšího reprezentanta než mainskou kočku.

Mainka z Mainu

Mainská mývalí kočka je plemeno původem z USA, konkrétně státu Maine na severovýchodě. Sem se však měla údajně dostat z osadníky z Evropy. Je tak příbuzná s norskou lesní kočkou, potažmo sibiřskou kočkou. Stejně jako norská lesní nebo sibiřská kočka reprezentuje lesní kočky, kočky z lesa, tělesnou konstitucí a hustou srstí přizpůsobené krutým zimním teplotám. O to vděčnější jsou za teplo domova a lásku své rodiny. Ačkoliv stále platí, že každá kočka je originál.

Video YouTube: Singapura Cat

Obrovská něha v miniaturním balení

V pátrání po největších kočičích mazlivkách se vyplatí lupa. Nejenom ta největší plemena, ale také jedno z těch nejmenších kočičích plemen totiž charakterizuje úžasná povaha. Vzácná singapurská kočka, která přes své jméno byla vyšlechtěna stejně jako zmiňovaná mainka ve Spojených státech, oplývá nejenom neobyčejnou kočičí elegancí, ale také mimořádnou něžností.

Barvou sice připomíná divokou pumu, tím však podobnost s nezkrotnými šelmami končí. Drobná kočičí kráska má hravou, veselou a přátelskou povahu. Jediným problémem je její vzácnost, a tím i cena.

Maine Coon kotě

Foto: Kotě Maine Coon, zdroj: Pixabay.com.com

O článku: Jsou jako lidé. I kočky mohou být nevrlé, stejně jako milé. Představujeme největší kočičí mazlíky

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Jsou jako lidé. I kočky mohou být nevrlé, stejně jako milé. Představujeme největší kočičí mazlíky

,

Každý člověk je originál. To stejné platí pro kočky. Každá má jedinečnou osobnost a své nálady. Některá kočičí plemena jsou však člověku nakloněna více než jiná. Jde o mazlivé kočky, které rozněžní lidská srdce, i proto je po nich taková sháňka. O jaké kočky jde?

Literatura

  • Říhová, M.: Chov koček. Praha: Grada, 2007. ISBN: 978-80-247-1804-0
  • Gorgoň, Z.: Kočky – příruční atlas. Praha: Universum, 2018. ISBN: 978-80-242-6284-0
Kočičí plemena: Mainská mývalí kočka

Fascinující kočičí plemena

Kočka domácí, někdy nazývaná také kočka evropská, byla vyšlechtěna do stovek variací, které se označují jako kočičí plemena nebo kočičí rasy. Vydejte se po stopách koček…

Kočka na hraní

Kočka na hraní nebo také něžný obr. Největší kočičí plemena jsou povahou také největší mazlíčci. Klidná, trpělivá a komunikativní. O jaká kočičí plemena jde?

Ragdoll kočka na hraní
Redaktorka Kočičí noviny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *