Přeskočit na obsah

Jak vypadají oslavy podzimu v zoo?

  • od
Oslavy podzimu v Safari parku

Foto: Oslavy podzimu v zoo, zdroj: Safari park

Oslavy podzimu v zoo? 21. října 2023 vypukne v Safari parku oblíbený Týden duchů. Areál ozdobí tisíce kilogramů dýní. Oranžové plody doplní i jídelníček zvířat a objeví se i v menu restaurací. Vrcholem bude Strašidelná zoo, která se koná v sobotu 28. října. Oslavy podzimu ale skončí až o týden později.

Novinkou nabitého programu Týdne duchů jsou v letošním roce komentované prohlídky do dvounásobně rozšířené expozice Svět koster. Zájemce tam čekají stovky unikátních exponátů včetně nosorožců bílých severních. Komentované prohlídky vyrazí do Světa koster v sobotu 21. října a sobotu 4. listopadu vždy ve 14 hodin.

Týden duchů v Safari parku

Samotný Týden duchů začne 21. října 2023. Areál bude v té době otevřen do 18 hodin a ozdobí ho tisíce kilo dýní, ale také tematické africké dekorace v podobě ohromných domorodých masek, přerostlé dýně, v níž je možné se fotografovat, nejrůznějších duchů a kostí. Dýňové lucerny v areálu budou pracovníci každý večer rozsvěcet, takže po setmění dodají safari parku mimořádnou atmosféru.

Podzimní oslavy oživí i speciální komentovaná krmení zvířat. Návštěvníci se během komentovaných setkání od odborníků dozvědí, že dýně jsou pro zvířata v jídelníčku spíše zpestřením a o významu tak zvaného enrichmentu.

Vrcholem Týdne duchů bude opět Strašidelná stezka s řadou zastavení, která začíná v 16 hodin. Ta prostřednictvím více či méně strašidelných úkolů a herních stanovišť provede malé návštěvníky pěší částí safari parku za drobnou odměnou.

Nabídne určování krmných dávek či bobků zvířat, počítání kostí nebo hod obručí na krk kostlivce žirafy. Na jednom zastavení vyroste během dne posvátný strom. Ten stejně jako v animistických kulturách Afriky ozdobí ústřižky afrických látek broumovské společnosti Veba.


Program podzimních oslav

Sobota 21. 10.

11:30 – Dýňové hody – Slon africký
13:00 – Dýňové hody – Lemur kata
14:00 – Komentovaná prohlídka Světa koster

Neděle 22. 10.

11:00 – Dýňové hody – Hrošík liberijský
13:00 – Dýňové hody – Surikata vlnkovaná

Pondělí 23. 10.

11:00 – Dýňové hody – Orangutan bornejský
13:30 – Dýňové hody – Štětkoun africký

Úterý 24. 10.

11:00 – Dýňové hody – Dril černolící
13:00 – Dýňové hody – Gepard štíhlý

Středa 25. 10.

11:00 – Dýňové hody – Mangusta liščí
13:30 – Dýňové hody – Ptáci v tropické hale

Čtvrtek 26. 10.
Den s Lesy ČR (Zábavná a poučná stanoviště o české přírodě a jejích zákonitostech. Soutěže, kreativní dílny, kvízy a mnoho dalšího)

11:00 – Dýňové hody – Šimpanz čego
12:00 – Dýňové hody – Surikata vlnkovaná

Pátek 27. 10.

11:00 – Dýňové hody – Dril černolící
13:30 – Dýňové hody – Hrošík liberijský

18:00 – Přednáška Svět (bez) pralesů a vzácných zvířat (Arthur F. Sniegon, Veronika Čermák Macková), přednáškový sál Hotelu Safari Lodge

Sobota 28. 10.

11:30 – Dýňové hody – Slon africký
13:00 – Dýňové hody – Lemur kata
16:00 – 19:00 Strašidelná stezka 

Neděle 29. 10.

11:00 – Dýňové hody – Šimpanz čego
13:30 – Dýňové hody – Hrošík liberijský

Sobota 4. 11.

11:00 – Dýňové hody – Slon africký
13:00 – Dýňové hody – Lemur kata
14:00 – Komentovaná prohlídka Světa koster (Vypravte se s odborníkem zkoumat krásu života po životě a zjistěte mnoho zajímavého o unikátních kosterních sbírkách safari parku)

Zdroj: Safari park

TISKOVÁ ZPRÁVA

KOČIČÍ NOVINY filtrují dobré zprávy. Zajímají nás i zprávy odjinud, dobré tiskové zprávy, pozitivní informace. Business nevynecháváme, ani PR články. Hledáme to dobré, také v oblasti komerčních sdělení, v komerční nabídce, především pokud jde o produkty a služby pro kočky, chovatele koček a milovníky zvířat obecně. Tento článek představuje právě Komerční sdělení, PR text. Nejde o redakční obsah, vznikl jako (tisková) zpráva odjinud.

Kachna, ptáci test ban 820

ZVÍŘATA A ROSTLINY

Opustíme-li svoji lidskou omezenost a zaměření na sebe, podíváme-li se kolem, objevíme úchvatný svět plný zázraků. Zaměříme-li se na další obyvatele této planety, zjistíme, jak fascinující jsou a kolik se toho od nich můžeme učit. Pozitivní působení skýtají i obyčejné pokojové rostliny, květiny, stromy a ptáci v korunách… zvířata na člověka fungují jako terapie, i jako pouhé obrázky přinášejí dávku radosti a potěšení. Potěšte se!

Nejenom ti naši domácí mazlíčci, kočky a psi, zvířata v naší blízkosti, ale právě ta člověku vzdálená nám ukazují jiný svět, jiný vesmír. Právě divoká zvířata se svými vrozenými schopnostmi pro život, život v celé své kráse a přirozenosti nás ohromí, dáme-li jim šanci.


Norway Timelapse
Norway Timelapse
Norway Timelapse

VĚDA (A PŘÍRODA) VÍ

Stále je co objevovat. Stále je co zkoumat. A tak zkoumáme, objevujeme, poznáváme. Fyzika, chemie a biologie. To je velká trojka věd, které přinášejí nové a nové poznatky. Přinášejí inspiraci a naději do budoucna, stejně jako technologie. Užitečnou zábavu však představuje i nahlížení do dalších vědních oborů, poznávání divů přírody, všech světa krás. I ty, stejně jako dobré zprávy, přinášejí KOČIČÍ NOVINY.

Naše nové články zkoumají vědecké objevy i divy přírody, zvířata divoká i domácí. Reportujeme o přírodním bohatství či bohatství přírody, sledujeme všechny poklady světa, ale i vesmírné dění, vše pro život v zenu.

O CHLUP LEPŠÍ ŽIVOT

Překročením prahu kočičí domácnosti se stáváte členy smečky a život je rázem o chlup lepší. O chlup lepší náladu kočky zajistí dokonce i na dálku. Ověřte si to skrze KOČICÍ NOVINY a vrnivé kočičí povídání, články o kočkách…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *