Přeskočit na obsah

Květinové výstavy 2022: Potěšte se květy všech barev, tvarů a vůní

Jaro zpestřují nádherné květy, které naplňují jarní poselství o naději a znovuzrození. Květiny jsou také předmětem květinových výstav, které nabízejí záplavu inspirace, praktické rady pro pěstování i zahradnické trhy, kde si vedle rostlin pořídíte i zahradnické potřeby a náčiní všeho druhu. Květinové výstavy se konají po celé republice.

Zahrada Čech a Flora Olomouc

Již na začátku dubna probíhá první jarní výstava v Litoměřicích. Tržnice Zahrady Čech se letos koná od 6. do 10. dubna 2022. Od 21. do 24. dubna probíhá také velká květinová výstava Flora Olomouc, tradičně na Výstavišti Flora ve Smetanových sadech v Olomouci.

Mezinárodní květinová výstava Flora Olomouc se letos nese v duchu tématu koloběh života. Na ten se zaměřuje hlavní expozice s názvem Květy a světy. Vedle tradičních i exotických rostlin, jako jsou vzácné orchideje, jsou v Olomouci k vidění také staleté bonsaje. V rámci výstavy bonsají je představí sběratel Josef Valuch. Bonsaje do České republiky dopravil zejména z Japonska.

V pátek 22. dubna 2022 startuje i zahradnická výstava Zahrada 2022 v Havlíčkově Brodě. Ve stejný termín začínají i Zahradnické trhy barokním areálu Kuks. Tady se navíc můžete projít i krásnými zahradami s bylinkovými záhony a ovocným sadem.

Zahradnické trhy v Kuksu, které České farmaceutické muzeum ve spolupráci s NKP hospitál Kuks a obcí Kuks, nabídnou široký sortiment balkónových i zahradních rostlin. Vedle toho tady budou připraveny i ovocné stromky, skalničky, kaktusy, sukulenty a doplňkový tematický sortiment.

Video YouTube: Zahradnické trhy v Kuksu

Svět květin v květnu

27. dubna 2022 začíná tradiční květinová výstava Zahrada Věžky v zámeckém parku ve Věžkách. Až do 1. května Zahrada Věžky nabízí vše, co potřebujete ke zvelebení zahrady a zahrádky, co je třeba doplnit na skalky a co dobrého přidat na záhonky plné chutí, vůní a vitamínů.

Zahradníci na Zahradu Věžky připravují pro návštěvníky nespočet nespočet přísad, různých druhů jahod, stromů a stromků. Nebudou chybět ani skalničky, kaktusy a sukulenty, balkonové květiny a oblíbené trvalky. Samozřejmostí je i praktické zahradnické náčiní a potřeby do domácnosti, aby práce byla jednodušší. Potěší i stánky s dobrým jídlem nebo posezení u láhve ovocného vína, které se tady dá také obstarat.

Z Věžek je to jen na skok do Kroměříže, kde od 30. dubna do 8. května probíhá jarní květinová výstava Floria. Na návštěvníky tady čeká Unikátní květinová expozice tvořená z desítek tisíců květin na téma Rozkvetlé múzy. Múzy tady reprezentuje i hudba v podání interpretů jako Martin Maxa, skupina Plavci, Jaroslav Hutka, Duo Jamaha nebo Drietomanka. V rámci akce s více než čtyřicetiletou tradicí proběhne i velkolepá floristická soutěž Českého zahrádkářského svazu.

Video YouTube: Floria Kroměříž

Červen jako čas vyznání růžím

Nejenom květen je zaslíbený květům, královna květin růže vykvétá zejména v červnu. V červnu se také konají květinové výstavy zasvěcené růžím. Jedna z nich se koná v Rozáriu Olomouc od 24. do 26. června 2022.

Jako Vyznání růžím nabízí Rozárium Olomouc rozkvetlou podívanou v unikátní růžové zahradě s tisíci keři růží a bohatým doprovodným programem. Nabývá podoby floristických show, okouzlujících květinových objektů od předních českých floristů, workshopů, rostlinolékařských přednášek či komentovaných prohlídek rozária. Součástí festivalu růží budou i doprovodné trhy. Nabídnou například přírodní kosmetiku z růží. Nebude chybět ani dobré jídlo a pití. Výstava Vyznání růžím je součástí programu Svátky města Olomouce a je na ni vstup zdarma. Podtitulem letošního ročníku výstavy růží v Olomoucí je romantika, zaměřovat se tak bude primárně na anglické růže.

Video YouTube: Rozárium Olomouc

Růže všech typů, velkokvěté, mnohokvěté, popínavé, sadové, pokryvné a miniaturní zdobí také Soutěžní rozárium v Hradci Králové. V červnu se zde koná Den otevřených dveří, který reprezentuje další typ květinové výstavy a kde se můžou návštěvníci kochat více než tisícovkou rozkvetlých růžových keřů ve více než dvou stech kultivarech.

Rodina a volný čas

Za květinami, ať již na zahradu, na skalku nebo do truhlíku, se můžete v červnu vydat i do Loun. Na lounském výstavišti probíhá od 12. do 12. června výstava Rodina a volný čas. V historickém jádru Loun na břehu řeky Ohře odborníci poradí i to, jak květinu správně vybrat, která se hodí do stínu, která na slunce, tipy a triky pro pěstování a bohaté květy. Výstava Rodina a volný čas se primárnězaměřuje sportovní módu a výživu, zdravý životní styl, dětské a kojenecké potřeby. V rámci doprovodné výstavy Řemesla a kreativita najdete na výstavišti v Lounech také řemeslné dílny, užitou keramiku, vybavení pro řemeslníky, výrobky ze dřeva či textilu.

Květina růže

Foto: Žlutá růže, zdroj: Pixabay.com

Květinové výstavy 2022: Potěšte se květy všech barev, tvarů a vůní

O článku, zdroje a další informace

Květinové výstavy 2022: Potěšte se květy všech barev, tvarů a vůní

, ,

Jaro zpestřují nádherné květy, které naplňují jarní poselství o naději a znovuzrození. Květiny jsou také předmětem květinových výstav, které nabízejí záplavu inspirace, praktické rady pro pěstování i zahradnické trhy. Květinové výstavy se konají po celé republice jako Zahrady Čech, Flora Olomouc, Zahrada Věžky, Floria Kroměříž aj.

Internet: Tržnice zahrady Čech, Flora Olomouc, Zahrada 2022 Havlíčkův brod, Zahradnické trhy v Kuksu, Zahrada Věžky, Floria Kroměříž, Vyznání růžím, Rozárium v Hradci Králové, Rodina a volný čas

Redaktorka Kočičí noviny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *