Přeskočit na obsah

Zlínská zoo otevře letošní první novinku – expozice damanů, želv a afrických ptáků

  • od

V sobotu 23. dubna 2022 zlínská zoo otevře I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy – nové expozice pro damany, želvy a africké ptáky. Součástí slavnostního otevření budou také oslavy mezinárodního svátku Den Země a oblíbená akce „Za starý elektrospotřebič volná dětská vstupenka“. Slavnostní otevření expozic proběhne v 13.00 hod. u nové expozice damanů a želv.

Daman

Ilustrační foto: Daman, zdroj: Pixabay.com

Africká oblast ve Zlíně

Nové expozice postupně vznikaly v africké oblasti na louce před pavilonem žiraf. „Po dokončení celého projektu chceme lidem ukázat, jak důležitým článkem jsou supi ve volné přírodě, a to samozřejmě ve vazbě i na další zvířata. V první etapě proto představíme expozice damanů kapských, želv ostruhatých a novou voliéru afrických ptáků,“ uvedla Romana Mikešová, vedoucí oddělení marketingu. V té se zabydlí orli korunkatí, jejich původní voliéra se stane novým domovem pro zoborožce kaferské. Výstavbu druhé etapy, chovného zařízení pro supy, zoo rozběhne letos na podzim.

Den Země

Součástí otevření budou také oslavy svátku Den Země. Od 11.00 do 15.00 hod. budou pro malé i dospělé návštěvníky připraveny zábavné dílničky na nádvoří zámku Lešná. Na čtyřech stanovištích pracovníci zoo nabídnou spoustu zajímavých informací o damanech a jejich nejbližších příbuzných slonech, děti si poskládají papírové želvičky, vyluští ptačí hádanky nebo damanní bludiště.

V rámci oslav proběhne i akce Za starý spotřebič volná dětská vstupenka do zoo. „Stačí u hlavního vstupu navštívit stánek Elektrowinu a odevzdat malý nepotřebný elektrický spotřebič. Počet volných dětských vstupenek však bude omezen, platí pro prvních 100 odevzdaných spotřebičů. Na další ale bude čekat cena útěchy v podobě kelímku Zoo Zlín,“ dodala Romana Mikešová. Sběr spotřebičů bude probíhat u hlavního vstupu v době od 9.00 do 16.30 hod. Akce na sběr se nevztahuje na velké elektrospotřebiče, nelze tak odevzdat např. pračku, ledničku, myčku apod.

TISKOVÁ ZPRÁVA

KOČIČÍ NOVINY filtrují dobré zprávy. Zajímají nás i zprávy odjinud, dobré tiskové zprávy, pozitivní informace. Business nevynecháváme, ani PR články. Hledáme to dobré, také v oblasti komerčních sdělení, v komerční nabídce, především pokud jde o produkty a služby pro kočky, chovatele koček a milovníky zvířat obecně. Tento článek představuje právě Komerční sdělení, PR text. Nejde o redakční obsah, vznikl jako (tisková) zpráva odjinud.

Kachna, ptáci test ban 820

ZVÍŘATA A ROSTLINY

Opustíme-li svoji lidskou omezenost a zaměření na sebe, podíváme-li se kolem, objevíme úchvatný svět plný zázraků. Zaměříme-li se na další obyvatele této planety, zjistíme, jak fascinující jsou a kolik se toho od nich můžeme učit. Pozitivní působení skýtají i obyčejné pokojové rostliny, květiny, stromy a ptáci v korunách… zvířata na člověka fungují jako terapie, i jako pouhé obrázky přinášejí dávku radosti a potěšení. Potěšte se!

Nejenom ti naši domácí mazlíčci, kočky a psi, zvířata v naší blízkosti, ale právě ta člověku vzdálená nám ukazují jiný svět, jiný vesmír. Právě divoká zvířata se svými vrozenými schopnostmi pro život, život v celé své kráse a přirozenosti nás ohromí, dáme-li jim šanci.


Norway Timelapse
Norway Timelapse
Norway Timelapse

VĚDA (A PŘÍRODA) VÍ

Stále je co objevovat. Stále je co zkoumat. A tak zkoumáme, objevujeme, poznáváme. Fyzika, chemie a biologie. To je velká trojka věd, které přinášejí nové a nové poznatky. Přinášejí inspiraci a naději do budoucna, stejně jako technologie. Užitečnou zábavu však představuje i nahlížení do dalších vědních oborů, poznávání divů přírody, všech světa krás. I ty, stejně jako dobré zprávy, přinášejí KOČIČÍ NOVINY.

Naše nové články zkoumají vědecké objevy i divy přírody, zvířata divoká i domácí. Reportujeme o přírodním bohatství či bohatství přírody, sledujeme všechny poklady světa, ale i vesmírné dění, vše pro život v zenu.

O CHLUP LEPŠÍ ŽIVOT

Překročením prahu kočičí domácnosti se stáváte členy smečky a život je rázem o chlup lepší. O chlup lepší náladu kočky zajistí dokonce i na dálku. Ověřte si to skrze KOČICÍ NOVINY a vrnivé kočičí povídání, články o kočkách…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *