V pavilonu Madagascar Zoo Plzeň se vzácné mládě lemurů rudobřichých narodilo již na začátku dubna. S radostnou novinou se Zoo Plzeň podělila až teď. Do světa vyslala první snímky lemurka, potomka původně francouzských rodičů, který je ztělesněním roztomilosti. Dlouhých sedm let čekání je u konce. Nový život začíná!
Je to kluk, anebo holka?
„Na tento přírůstek jsme čekali sedm let. Chov lemurů rudobřichých v Plzni začal v roce 2009 příchodem samce z Ostravy, o rok později jej doplnila samice z francouzské zoo v Mulhouse, která zde žije dodnes. Spolu měli tři potomky, odchována byla samice z roku 2014 a samec z roku 2016,“ uvedl pro ČTK mluvčí zoo Martin Vobruba./4/
Chovatelé v Zoo Plzeň zatím neznají pohlaví mláděte, které se pevně drží u matky. Ať je to kluk, anebo holka, vypadá tento lemurek jako roztomilost sama. Zajisté potěší každého návštěvníka plzeňského pavilonu Madagascar.
Moderní expozice Madagascar v Zoo Plzeň vznikla proměnou podkroví téměř stoleté stodoly a genius loci nezapře. Pavilon má přitom denní a noční část. Spolu s lemury ho obývají také madagaskarské želvy, ještěři, kaloni, endemičtí křečci nebo v neposlední řadě vzácné madagaskarské šelmičky galidie.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Malý lemurek není sám sám
Přestože patří k těm nejočekávanějším mláďatům, není to jenom malý lemur rudobřichý, lat. Eulemur rubriventer. V Plzni aktuálně zažívají lemuří baby boom, a tak jsou tady k vidění i mláďata oblíbeného lemura kata nebo vzácného lemura rákosového. Kolekce lemurů v Zoo Plzeň patří k těm nejbohatším mezi českými zoologickými zahradami, mláďata ji na jaře příjemně zkrášlují.
Jak vypadá lemuří kolekce v praxi? Z rodu Eulemur v plzeňské zoo žije vedle lemura rudobřichého také lemur hnědý, běločelý, rudočelý, tmavý, korunkatý a límcový. Vedle lemurů kata a rákosových jsou tady k vidění i dva druhy lemurů vari a tři druhy z čeledi makiovitých.
Zpěváček pro dobrou náladu
Potěší svým veselým zpěvem i pestrým zbarvením
Nejzápadnější z českých zoo
Zoo Plzeň má mezi českými zoologickými zahrady své nej. A nejde jenom o to, že je tou nejzápadnější zoo v Česku. Jako jediná tvoří funkční celek s botanickou zahradou, přitom tady nechybí ani největší suchozemská zvířata nosorožec indický, hrošík liberijský a žirafa Rothschildova. Unikátem je také Svět v podzemí, který vznikl z válečného krytu.
Vedle expozice Madagaskar stojí za zmínku i volné výběhy v přírodních expozicích tygrů a lvů nebo skalní výběhy sněžných levhartů. Na návštěvníky tady čeká mj. i expozice Sonorské pouště, sukulentní skleník, japonská zahrada Šówa-en nebo expozice Česká řeka, kterou brázdí sumci, štiky či pár vyder.
O ČLÁNKU: Čekali na něho 7 let. Teď je tady! Roztomilý lemurek rudobřichý dělá radost v Zoo Plzeň
▼ ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE
Čekali na něho 7 let. Teď je tady! Roztomilý lemurek rudobřichý dělá radost v Zoo Plzeň
V pavilonu Madagascar Zoo Plzeň se vzácné mládě lemurů rudobřichých narodilo již na začátku dubna. S radostnou novinou se Zoo Plzeň podělila až teď. Do světa vyslala první snímky lemurka, potomka původně francouzských rodičů, který je ztělesněním roztomilosti. Dlouhých sedm let čekání je u konce. Nový život začíná!
Internet: /1,2/ ZooPlzeň.cz, /3/ Facebook Zoo Plzeň, /4/ ČeskéNoviny.cz
Není modrá jako modrá…
Nemusí to být Britka, může být také z Francie, USA nebo Ruska.
Říše zvířat a rostlin
Opustíme-li svoji lidskou omezenost a zaměření na sebe, podíváme-li se kolem, objevíme úchvatný svět plný zázraků. Zaměříme-li se na další obyvatele této planety, zjistíme, jak fascinující jsou a kolik se toho od nich můžeme učit.
Čapí hnízda se pomalu plní
Nezbývá, než se těšit na první čápata…
Dejte zvířatům šanci
Nejenom ti naši domácí mazlíčci, kočky a psi, zvířata v naší blízkosti, ale právě ta člověku vzdálená nám ukazují jiný svět, jiný vesmír. Právě divoká zvířata se svými vrozenými schopnostmi pro život, život v celé své kráse a přirozenosti nás ohromí, dáme-li jim šanci.
Narodil se císařským řezem, takže je to Císař. Miniprimát ze Zoo Olomouc se zatím drží máminy „sukně“
Malý vodní brouk porušuje fyzikální zákony. Nová studie objasňuje, jak to dělá
Bělouši na dánském dvoře mají český původ. Národní hřebčín Kladruby je sem poprvé poslal již před 30 lety
Vědecký pokrok pádí vpřed, příroda je stále neprobádaná. Zatím známe méně než 20 % rostlin a živočichů
Už to začalo. V zoo hlásí první přírůstky. Tyto jsou z Jihlavy, původně z Uruguaye
Pravděpodobnost, že by se americký lesňáček objevil na anglickém dvorku, je mizivá. A přece se stalo
Chcete víc?