Přeskočit na obsah

Sexy podívaná na neděli. A o generála tentokrát nejde

Konečně máme prezidenta, na kterého je radost pohledět. Přesto už ho přece jen může být všude až příliš. Kvůli volbě prezidenta Česká televize dokonce o týden odložila premiéru třídílného krimi seriálu Jiřího Stracha Docent s Ivanem Trojanem a Terezou Ramba v hlavních rolích. A tak by se mohlo zdát, že se o povolební neděli není na co dívat. Pokud máte také ten pocit, máme jeden sexy televizní tip.

Balada o pilotovi
Foto: Balada o pilotovi, David Švehlík a Jiří Dvořák, zdroj: Česká televize

Balada o pilotovi

V iVysílání České televize je právě dostupný k online shlédnutí film slovenského režiséra Jána Sebechlebského Balada o pilotovi z roku 2018. Silný příběh spisovatele Jiřího Stránského představuje válečného pilota věhlasného RAF, inspirovaný skutečností. Tato skutečnost se však dlouho nehodila. Na povrch vyplula až po mnoha letech a až v současnosti o ní můžeme svobodně mluvit.

Tchán autora Jiřího Stránského, pravým jménem Karel Balík, ve filmu Emil Malík, se sice po válce vrátil jako hrdina, komunistický režim to však zakrátko viděl jinak. Válka skončila, ale největší boj má pilot teprve před sebou. A jeho soupeř, neviditelný, ale všudypřítomný, se bohužel neštítí ničeho.

Video YouTube: Balada o pilotovy

Balada, nikoli pohádka

Velká životní tragédie pilota, který chtěl řídit dopravní letadla, ale zasáhla válka, se odehrává na pozadí velké politiky. Stejně významnou roli však ve filmu hrají i malé rodinné peripetie, viděné pod lupou každodenního života. Balada o pilotovi, který je v podání Davida Švehlíka také neodolatelným svůdníkem, je nakonec o hrdinství i zoufalství, naději i beznaději, stejně jako o lásce.

Balada o pilotovi
Foto: Balada o pilotovi, Lucie Žáčková, zdroj: Česká televize

Každý si ve filmu najde to své

Manželku pilota ztvárnila Lucie Žáčková, režisér nechal zazářit i Petru Špalkovou nebo Helenu Dvořákovou. Pohled na elegantní dámy ani uniformovaného Švehlíka neomrzí, takže se na film klidně dá dívat opakovaně.

Není právě dnes ideální čas na nějakého charismatického hrdiny, kterému sice osud nepřál, o to více však vynikla jeho statečnost?

Balada o pilotovi

Foto: Balada o pilotovi, David Švehlík a Jiří Dvořák, zdroj: Česká televize

O článku: Sexy podívaná na neděli. A o generála tentokrát opravdu nejde

ZDROJE A DALŠÍ INFORMACE

Sexy podívaná na neděli. A o generála tentokrát opravdu nejde

,

Konečně máme prezidenta, na kterého je radost pohledět. Přesto už ho přece jen může být všude až příliš. Kvůli volbě prezidenta Česká televize dokonce o týden odložila premiéru třídílného seriálu Docent. A tak by se mohlo zdát, že se tak není o povolební neděli na co dívat. Pokud máte také ten pocit, máme jeden sexy televizní tip.

Internet: iVysílání ČT, ČSFD.cz, iRozhlas.cz, Novinky.cz

Kočičí bohyně

Hodit by se mohl článek:

Kočičí bohyně, mágové a svatí

Redaktorka Kočičí noviny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *