Přeskočit na obsah

Zoo za dvacku láká davy. Návštěvníky Lešné neodrazuje ani počasí

Zoo Zlín Lešná letos zažívá nejúspěšnější návštěvní sezónu. Již před časem překonala hranici 700 tisíc návštěvníků v roce a nyní za přízeň děkuje speciální akcí Zoo za dvacku. Město Zlín v roce 2022 slaví 700 let existence a Zoo Zlín od 7. do 13. listopadu zlevnila vstupné na symbolických 20 korun.

Překvapení pro návštěvníky

Zoo za dvacku je překvapením, které ředitel Zoo Zlín Roman Horký sliboval při překonání hranice 700 tisíc návštěvníků. Nyní svůj slib plní. Vstupenka do zoo za 20 korun platí pro dospělé, děti i seniory, ovšem s podmínkou, že jde o obyvatele Zlína a Zlínského kraje. To lze doložit jakýmkoliv průkazem. Akce je totiž primárně poděkováním místním za jejich podporu.

Poděkování Zlíňákům

„Zlíňáci a lidé ze Zlínského kraje při nás vždy stáli. Ve všech prováděných průzkumech pokaždé tvořili největší podíl na celkové návštěvnosti zoo. Často nám také píší, jak jsou na naši zoo pyšni, jak rádi a hlavně pravidelně k nám chodí,“ uvedl v tiskové zprávě ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

Oblibu zoologické zahrady u místních dokazují i fronty, které se o svatomartinském víkendu tvoří i bran zoologické zahrady ve zlínské části Lešná. Ani sychravé počasí a mlha neodradily všechny návštěvníky, kteří se do zoo chtějí podívat za speciální vstupné. Nakonec nebývalý zájem, kdy lidé na vstup do zoologické zahrady čekají v několika řadách ještě před otevřením, překvapil i samotné organizátory akce.

Jaguáři, supi nebo sloni

Návštěvníci Zoo Zlín se v roce 2022 míří především k nové expozici Jaguar Trek, kterou obývá černý jaguár a jeho družka spolu s jihoamerickými ptáky v čele s kondory nebo vzácnými papoušky. Ještě před Jauar Trek, největší expozicí jaguárů v Evropě, byla v Zoo Lešná otevřena nové expozice pro damany a želvy spolu se vzdělávacím a chovným centrem pro supy před pavilonem afrických kopytníků.

Video YouTube: Zoo Zlín 2022

Do konce roku by v Lešné mělo být otevřeno také nové chovné zařízení pro slony. Vzniká tady v rámci projektu Karibuny, který návštěvníky zavádí do střední a západní Afriky. Projekt Karibuny přitom odstartoval již v roce 2018 na nových pozemcích, kde vznikl nový výběh pro slony s velkou vodní plochou.

Loni v expozici slonů přivítali na svět první mládě slona afrického ve zlínské zoo a také vůbec první africké slůně v České republice. Sameček, který dostal jméno Zyqarri, v překladu Anděl, se zařadil mezi největší zvířecí hvězdy zlínské zoologické zahrady. Také sloni mají velký podíl na tom, že je Zoo Lešná jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů Moravy. Se svým zámkem patří také mezi nej zoo v Česku k těm nejromantičtějším.

Jaguár v Zoo

Foto: Jaguar Trek, zdroj: Zoo Zlín

V Zoo Zlín letos přivítali 700 tisíc návštěvníků

O článku, zdroje a další informace

Zoo za dvacku láká davy. Návštěvníky Lešné neodrazuje ani počasí

,

Zoo Zlín Lešná letos zažívá nejúspěšnější návštěvní sezónu. Již před časem překonala hranici 700 tisíc návštěvníků v roce a nyní za přízeň děkuje speciální akcí Zoo za dvacku. Město Zlín v roce 2022 slaví 700 let existence a Zoo Zlín od 7. do 13. listopadu 2022 zlevnila vstupné na symbolických 20 korun.

Internet: Zlín.eu, KulturaZlín.cz, ZooZlín.eu, Rozhlas.cz, Kudyznudy.cz

Lev, kočičí šelma

Mohl by vás zajímat také článek:

Lev a jeho kočičí příbuzní

Redaktorka Kočičí noviny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *