Přeskočit na obsah

V Zoo Zlín letos přivítali již 700 tisíc návštěvníků

Letos poprvé v Zoo Zlín překonali hranici 700 tisíc návštěvníků v jednom roce. A to je teprve říjen. Zoologická zahrada Lešná se tak příhodně připojuje k velkým oslavám Zlína. V roce 2022 je to totiž právě 700 let od první písemné zmínky o Zlínu.

700 let zpět

Konkrétně to bylo 28. února 1322 v listině z Brna. Listina dokládající prodej podílů na majetcích se stala prvním dokumentem prokazujícím existenci Zlína. Fricek z Egerberga prodával majetek, který zdědil po otci, královně vdově Elišce. Statky zahrnovali Hustopeče, několik okolních obcí a městečko Zlín. 700 let poté je Zlín hrdým Statutárním městem, které své narozeniny slaví celou řadou událostí a projektů.

„Účelem oslav je prezentovat město v národním a nadnárodním měřítku. Zlín je město mimořádně osobité, kreativní a originální. Oslavy místním obyvatelům připomenou, na co mohou být hrdí a přilákají turisty, třeba proto, aby zde také našli svůj budoucí domov,“ popisuje oslavy primátor města Jiří Korec na webu, který vznikl speciálně v rámci oslav.

Video YouTube: 700 let města Zlín

Rekordy zlínské zahrady

Zoo Zlín, jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů Moravy, dle serveru Kudyznudy.cz také jedno z nejkrásnějších míst na Moravě, se zámkem Lešná i nejromantičtější zoo v Česku, je jistě jedním z míst, na které mohou být obyvatelé Zlína hrdí.

Oblíbenost zoologické zahrady, kde v roce 2022 otevřeli největší expozici jaguárů v Evropě s názvem Jaguar Trek, přímo dokládá návštěvnost. Letos již v Lešné v počtu návštěvníků začali ukrajovat z osmého statisíce. Už v říjnu je jasné, že rok 2022 z hlediska návštěvnosti bude v Zoo Zlín rekordní.

Video YouTube: Jaguáři v Zoo Zlín, komentované krmení

Rekordní rok a jubilejní návštěvník

Rekord v Zoo Zlín padl v neděli 16. října, když branou Zoo Zlín prošel pan Šimon Pachl z Hluku u Uherského Hradiště s rodinou. 700 000 návštěvníka přivítal osobně ředitel Zoo Roman Horský. Komentoval to slovy: „600 000. návštěvníka jsme poprvé přivítali v roce 2015, konkrétně to bylo 25. října v 14.55 hod. Za sedm let, 16. října 2022 v 14.58 prošel branami 700 000. návštěvník. Uvidíme, jaká čísla nám budoucnost přichystá. Věřím však, že postupně budované Karibuni a další novinky nám v dosažení nových návštěvních úspěchů pomohou.“

Jaguár v Zoo

Foto: Jaguar Trek, zdroj: Zoo Zlín

V Zoo Zlín letos přivítali 700 tisíc návštěvníků

O článku, zdroje a další informace

V Zoo Zlín letos přivítali 700 tisíc návštěvníků

,

Letos poprvé v Zoo Zlín překonali hranici 700 tisíc návštěvníků v jednom roce. A to je teprve říjen. Zoologická zahrada Lešná se tak příhodně připojuje k velkým oslavám Zlína. V roce 2022 je to totiž právě 700 let od první písemné zmínky o Zlínu.

Internet: KulturaZlín.cz1,2, ZooZlín.eu1,2, Kudyznudy.cz1,2,3

Lev, kočičí šelma

Mohl by vás zajímat také článek:

Lev a jeho kočičí příbuzní

Redaktorka Kočičí noviny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *