Přeskočit na obsah

Báječné, jubilejní Léto na Kačině odstartuje muzikál Noc na Karlštejně

  • od

I na letošní léto je pro návštěvníky areálu Kačina, který prožívá svou 200. sezonu, připraven bohatý a mimořádně pestrý prázdninový program. Zámek i park budou plné příběhů, divadel, muzikálů i nočních a oživených prohlídek. Léto na Kačině odstartuje muzikál Noc na Karlštejně, známý příběh s písněmi Karla Svobody.

Zámek Kačina

Foto: Zámek Kačina, zdroj: NZM

Noc na Karlštejně

Noc na Karlštejně bude uváděna od 1. do 6. července. V hlavních rolích se představí Marek Vašut, Petr Štěpánek, Václav Vydra, Kateřina Brožová, Monika Absolonová, Sabina Laurinová, Marian Vojtko, Petr Vondráček, Bohuš Matuš, Mojmír Maděrič a další.

Každé prázdninové pondělí a čtvrtek je pro děti připravena nová pohádka. V pondělí O začarovaném mlýně, ve čtvrtek Na Kačině opět straší. Páteční večery oživí noční prohlídky Poprask na Kačině.

Víkendy na Kačině

Víkendy na Kačině budou ve znamení oživených prohlídek známých i nových expozic a výstav i prohlídek s duchem Rudym. Nouze nebude ani o představení pod širým nebem. Po roce se na Kačinu vrací oblíbené Strašidlo cantervillské a talkshow 7 pádů Honzy Dědka. Po čtyři srpnové večery čekají na diváky muzikály Kleopatra, Dracula, Procházka slavnými muzikály, Děti ráje, nově opera Rusalka či francouzská komedie Mlčeti zlato s Janem Čenským a Danou Morávkovou.

(Nejen) Dobré jídlo světa

V červenci proběhne již čtvrtý ročník street food festivalu Dobré jídlo světa nebo akce Zapomenutá řemesla. Bohaté noční zážitky nabídne i oblíbená akce Kačina nespí, tentokrát i v hloubi zámeckého parku, kde se děti můžou těšit na oblíbenou strašidelnou stezku. Na Kačině proběhne také už několikátý ročník Výtvarného sympozia.

Kdo si chce zasportovat, může se zúčastnit pravidelného cvičení jógy v zámeckém parku.

Příměstské tábory na zámku

Příměstský tábor na zámku? Proč ne! Spoustu zábavy a legrace s novými kamarády v krásných prostorách kačinského parku či v zázemí zámku umožní dětem zažít Kačinu jinak než běžnému návštěvníku. Jednotlivé tematické turnusy zaujmou zaměřením i pestrostí programu. Letošní témata jsou: Koníci, Princezny, Nerf bitvy, Šikovné ručičky, Pokémoni, Bláznivý týden, Cesta kolem světa, Říše snů a pohádek, Škola čar a kouzel.

Hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas.

Národní zemědělské muzeum

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také dalších pět poboček – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice a nově otevřené muzeum v Ostravě. Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Sám zámek Kačina je českým klasicistním klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je chotkovská knihovna, divadlo, skleník nebo konírna. Virtuální prohlídka NZM Kačina.

Více na www.nzm.cz.

Jitka Taussiková, Národní zemědělské muzeum

TISKOVÁ ZPRÁVA

KOČIČÍ NOVINY filtrují dobré zprávy. Zajímají nás i zprávy odjinud, dobré tiskové zprávy, pozitivní informace. Business nevynecháváme, ani PR články. Hledáme to dobré, také v oblasti komerčních sdělení, v komerční nabídce, především pokud jde o produkty a služby pro kočky, chovatele koček a milovníky zvířat obecně. Tento článek představuje právě Komerční sdělení, PR text. Nejde o redakční obsah, vznikl jako (tisková) zpráva odjinud.

Kachna, ptáci test ban 820

ZVÍŘATA A ROSTLINY

Opustíme-li svoji lidskou omezenost a zaměření na sebe, podíváme-li se kolem, objevíme úchvatný svět plný zázraků. Zaměříme-li se na další obyvatele této planety, zjistíme, jak fascinující jsou a kolik se toho od nich můžeme učit. Pozitivní působení skýtají i obyčejné pokojové rostliny, květiny, stromy a ptáci v korunách… zvířata na člověka fungují jako terapie, i jako pouhé obrázky přinášejí dávku radosti a potěšení. Potěšte se!

Nejenom ti naši domácí mazlíčci, kočky a psi, zvířata v naší blízkosti, ale právě ta člověku vzdálená nám ukazují jiný svět, jiný vesmír. Právě divoká zvířata se svými vrozenými schopnostmi pro život, život v celé své kráse a přirozenosti nás ohromí, dáme-li jim šanci.


Norway Timelapse
Norway Timelapse
Norway Timelapse

VĚDA (A PŘÍRODA) VÍ

Stále je co objevovat. Stále je co zkoumat. A tak zkoumáme, objevujeme, poznáváme. Fyzika, chemie a biologie. To je velká trojka věd, které přinášejí nové a nové poznatky. Přinášejí inspiraci a naději do budoucna, stejně jako technologie. Užitečnou zábavu však představuje i nahlížení do dalších vědních oborů, poznávání divů přírody, všech světa krás. I ty, stejně jako dobré zprávy, přinášejí KOČIČÍ NOVINY.

Naše nové články zkoumají vědecké objevy i divy přírody, zvířata divoká i domácí. Reportujeme o přírodním bohatství či bohatství přírody, sledujeme všechny poklady světa, ale i vesmírné dění, vše pro život v zenu.

O CHLUP LEPŠÍ ŽIVOT

Překročením prahu kočičí domácnosti se stáváte členy smečky a život je rázem o chlup lepší. O chlup lepší náladu kočky zajistí dokonce i na dálku. Ověřte si to skrze KOČICÍ NOVINY a vrnivé kočičí povídání, články o kočkách…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *