Přeskočit na obsah

Speciální zmrzliny, pravidelné sprchy i koupání v bazénku. Zvířata v táborské zoo bojují s horkem různě

  • od

Současné velmi horké počasí, které sužuje celé Česko, netrápí jen lidi, ale i zvířata. V zoologické zahradě Tábor s ním bojují různě. Zvířata dostávají své pochoutky zamražené v ledu, ošetřovatelé je pravidelně sprchují chladnou vodou. Většina zvířat přesto většinu času tráví v jezírku či bazénku včetně symbolu táborské zoo tygra Rockyho.

Tygr usurijský

FOTO: Tygr ussurijský Rocky z táborské zoo se ochlazuje v bazénku. Zdroj: Zoo Tábor/ Barbora Kubíčková

Kočky mají rády teplo, i ty velké…

„Některá zvířata pocházejí z tropických oblastí a jsou tak na podobné teploty zvyklá. Například naši lvi pustinní Simba a Luena si tyto dny vyloženě užívají. Naopak jiným zvířatům, jejichž původním domovem jsou studenější oblasti, může horko působit problémy. Proto je častěji chladíme sprchováním, zvířata mají také možnost využít ke zchlazení jezírko nebo bazének. Vidět majestátního tygra ussurijského Rockyho, jak si hraje v bazénku plném vody, je mimořádný zážitek,“ říká ředitel ZOO Tábor Evžen Korec.

Ošetřovatelé však chladí zvířata i jinak. „Zvířatům jsme udělali speciální nanuky. Jejich oblíbené pochoutky jsme zamrazili, takže se ochladí i při jejich konzumaci. Kromě úlevy od horka je vidět, že naše zvířata hraní s kostkami ledu plnými dobrot velmi baví. To už o víkendu mohou posoudit i návštěvníci, protože ledové osvěžení bude součástí i oblíbených komentovaných krmení,“ doplňuje ředitel zoo Korec a dodává, že mnohem více než jindy se kontroluje také funkčnost napáječek a dostupnost vody.

Zoo Tábor

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech a největší soukromá zoo v Česku Zoo Tábor patří k nejmladším zahradám v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. V roce 2021 ji navštívilo 110 tisíc lidí. Od dubna je otevřená každý den od 9:00 do 19:00.

Hlavním posláním zoo je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Nejvýznamnějším projektem táborské zoo je reintrodukce zubra evropského do přírodních rezervací v Evropě. Podrobnosti o návratu tohoto majestátního tvora a možnosti, jak tento projekt podpořit, lze nalézt na webu www.zazubra.cz. Zásadním vědeckým projektem Zoo Tábor je výzkum dlouhověkosti psů a zubrů, jehož cílem je výrazně prodloužit věk. Aktuálně v Zoo Tábor žije přes 380 zvířat více než 70 živočišných druhů. Generálním sponzorem je EKOSPOL.

TISKOVÁ ZPRÁVA

KOČIČÍ NOVINY filtrují dobré zprávy. Zajímají nás i zprávy odjinud, dobré tiskové zprávy, pozitivní informace. Business nevynecháváme, ani PR články. Hledáme to dobré, také v oblasti komerčních sdělení, v komerční nabídce, především pokud jde o produkty a služby pro kočky, chovatele koček a milovníky zvířat obecně. Tento článek představuje právě Komerční sdělení, PR text. Nejde o redakční obsah, vznikl jako (tisková) zpráva odjinud.

Kachna, ptáci test ban 820

ZVÍŘATA A ROSTLINY

Opustíme-li svoji lidskou omezenost a zaměření na sebe, podíváme-li se kolem, objevíme úchvatný svět plný zázraků. Zaměříme-li se na další obyvatele této planety, zjistíme, jak fascinující jsou a kolik se toho od nich můžeme učit. Pozitivní působení skýtají i obyčejné pokojové rostliny, květiny, stromy a ptáci v korunách… zvířata na člověka fungují jako terapie, i jako pouhé obrázky přinášejí dávku radosti a potěšení. Potěšte se!

Nejenom ti naši domácí mazlíčci, kočky a psi, zvířata v naší blízkosti, ale právě ta člověku vzdálená nám ukazují jiný svět, jiný vesmír. Právě divoká zvířata se svými vrozenými schopnostmi pro život, život v celé své kráse a přirozenosti nás ohromí, dáme-li jim šanci.


Norway Timelapse
Norway Timelapse
Norway Timelapse

VĚDA (A PŘÍRODA) VÍ

Stále je co objevovat. Stále je co zkoumat. A tak zkoumáme, objevujeme, poznáváme. Fyzika, chemie a biologie. To je velká trojka věd, které přinášejí nové a nové poznatky. Přinášejí inspiraci a naději do budoucna, stejně jako technologie. Užitečnou zábavu však představuje i nahlížení do dalších vědních oborů, poznávání divů přírody, všech světa krás. I ty, stejně jako dobré zprávy, přinášejí KOČIČÍ NOVINY.

Naše nové články zkoumají vědecké objevy i divy přírody, zvířata divoká i domácí. Reportujeme o přírodním bohatství či bohatství přírody, sledujeme všechny poklady světa, ale i vesmírné dění, vše pro život v zenu.

O CHLUP LEPŠÍ ŽIVOT

Překročením prahu kočičí domácnosti se stáváte členy smečky a život je rázem o chlup lepší. O chlup lepší náladu kočky zajistí dokonce i na dálku. Ověřte si to skrze KOČICÍ NOVINY a vrnivé kočičí povídání, články o kočkách…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *