Přeskočit na obsah

MAZLIVÝ KLID, MOUDROST A RADOST

MAZLIVÝ KLID, MOUDROST A RADOST

pro každého na každý den

Počasí přát každý den nemusí, a přece se můžeme přenést za zmatky a bouře mysli. Přes všemožné aktuální dění lze dospět k míru, alespoň ve svém vlastním světě. Harmonii a zenový klid skrývají hlubiny vesmíru i lidské duše. Inspirací je nám říše zvířat, kde vládne radost ze života, ať se děje cokoliv. Vždy to můžeme dělat jako kočky, mistři zenu.

Modrá kočka KN
slide 1
slide 1
slide 1
Kočka tě vidí
Kočka tě pozná
Kočka ví

O CHLUP LEPŠÍ ŽIVOT

Překročením prahu kočičí domácnosti se stáváte členy smečky a život je rázem o chlup lepší. O chlup lepší náladu kočky zajistí dokonce i na dálku. Ověřte si to skrze vrnivé kočičí povídání.

O KOČKÁCH Z CELÉHO SVĚTA

Norway Timelapse
Není modrá
jako modrá…
Norway Timelapse
Není modrá
jako modrá…
Norway Timelapse
Není modrá
jako modrá…

NEJNOVĚJŠÍ DOBRÉ ZPRÁVY

Rozhodně nevíme všechno. Věda (a příroda) ví… A my něco z té moudrosti zprostředkováváme. Naše nové články zkoumají vědecké objevy i divy přírody, zvířata divoká i domácí, ale i nerosty, horniny, drahokamy. Reportujeme o přírodním bohatství či bohatství přírody, sledujeme všechny poklady světa, ale i vesmírné dění, vše pro život v zenu. Samozřejmě nevynecháváme ani krásy Česka, když se touláme krajinou zdobenou nejkrásnějšími díly přírody, ale i hrady a zámky, který je u nás nepočítaně.

Dobré zprávy

V záplavě informací, faktů, polopravd, čistých lží, mýtů a bájí, lapeni v sítích virtuálních drátů, ve vleku emocí jako strach a úzkosti, které s takovou vervou probouzejí média, hledáme cestu ven.

Existuje. Začíná tam, kde končí vliv jiných. Nechte plavat to, co nemůžete změnit. Změňte svůj pohled na svět. Vpusťte do života minimalismus. Zaměřte se na přítomnost (mindfulness), na dobro a dobré zprávy.

DOBRÉ ZPRÁVY

Rady pro radost

V zajetí mamonu, uzavřeni ve svých krabičkách konzumu, zmateni ve světě virtuálním, unaveni z neustálých začátků a konců, se toužíme vzdát své touhy, touhy po výhře. Už se těch krysích závodů nechceme ani účastnit. Jde to vůbec?

Jde to! Jsme tu, abychom byli šťastní a spokojení, jako kočky. Právě kočky, celá příroda a vesmír nám jsou inspirací. A také tradice, osvědčená moudrost našich předků.

RADY PRO RADOST

Kočičí magie

Na klíně svého člověka tichounce přede kočka, prosycená spokojeností až po samý okraj každičkého chloupku, a vlastně až za okraj. Dovolí člověku čas od času se jí dotknout, s vrnivou laskavostí mu bezděčně předává kousek té své dokonalé spokojenosti a nebeského klidu zenových mistrů.

Kočky toho umí hodně. Umí odpočívat, spát i hrát si. Můžeme se od nich učit umění žít v přítomném okamžiku.

KOČIČÍ MAGIE

Kočka za oknem, KOČIČÍ NOVINY

TADY SE (TÉMĚŘ) NIC NEDĚJE.

KOČIČÍ NOVINY

JSME JENOM LIDÉ.

To příroda oplývá moudrostí.

To příroda je nekonečným zdrojem inspirace. Každý kousek přírody je do nejmenšího detailu naprosto dokonale propracovaným systémem, který nepřekonají ani ty nejprogresivnější moderní technologie. Každá živá bytost má schopnost okouzlit lidské smysly, naplnit srdce láskou a projasnit roztěkanou mysl. Jen se obrátit tím správným směrem, jen dát přírodě znovu šanci, třeba si dopřát lesní terapii. Někdy stačí jen změnit pohled, třeba se podívat nahoru na noční nebe, anebo si přečíst KOČIČÍ NOVINY, inspirovat se u koček. Kočky si vždy vědí rady. Radost, vnitřní klid, pocity štěstí a spokojenosti jsou na dosah každému. To, co hledáme, vždy najdeme, v ten pravý čas.

Univerzální recepty nefungují. A přece nám mohou být užitečné rady kočičí, rady pro radost. I ty přinášejí KOČIČÍ NOVINY.

KOČKY

Kočky a zase kočky

…v KOČIČÍCH NOVINÁCH přece nemohou chybět! Kočky všech barev, variant, velikostí, kočky všech plemen, z celého světa. Tady jsou.

o NÁS

Máme rádi zvířata.

A kočky obzvlášť!

NÁŠ PŘÍBĚH

Modrá kočka KOČIČÍ NOVINY

čičí na sítích

Mňoukáme na vás

Ještě je nezakázali. A tak zapínáme všechny ty internety a spouštíme všechny ty sociální sítě, abychom o sobě dali vědět. Kočičí noviny šíří dobré zprávy, vrnivou radost a kočičí potěšení.